Kasutustingimused

Tore, et oled leidnud meie veebipoe. Tutvustame Sulle meie müügitingimusi, mida palume lugeda läbi enne ostu sooritamist. Tellimuse esitamisel kinnitad, et oled müügitingimustega tutvunud ja nõustud neid järgima. Juhul kui Sul tekib küsimusi, siis palun kirjutage meile e-posti aadressile hei@insplay.ee. Vastame alati hea meelega ja esimesel võimalusel. Veebipoe insplay.ee (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Rekato, registrikoodiga 10058302 (edaspidi Insplay), asukohaga Paavli 2a, 10412, Tallinn.

1. Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo
1.1 Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
1.2 Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.
1.3 Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist.
1.4 Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
1.5 Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

2. Tellimuse vormistamine
2.1 Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. 
2.2 Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
2.3 Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
2.4 Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

3. Kohaletoimetamine
3.1 Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Soome, Läti, Leedu. Loe täpsemalt siit: Kohaletoimetamine.
3.2 Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.
3.3 Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine sõltuvalt valitud tarneviisile Loe täpsemalt siit: Kohaletoimetamine, kuid üldjuhul 7-21 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.
3.4 Erandlikel juhtumitel on Veebipoel õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

4. Taganemisõigus
4.1 Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.
4.2 Taganemisõigus ei kohaldu kui ostjaks on juriidiline isik.
4.3 Kauba tagastamiseks tuleb saata taganemisavaldus e-posti aadressile hei@insplay.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
4.4 Tellimusest taganemise avalduses peab tarbija näitama ära pangakonto numbri ja pangakonto valdaja nime, kuhu kanda tagastatav raha.
4.5 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
4.6 Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Kui sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
4.7 Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Tarbija võib tagastada tooted Insplay esindusse või saata aadressile: OÜ Rekato, Paavli 2a, 10142 Tallinn.
4.8 Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Veebipood võib keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 
4.9 Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). 
4.10 Juhul kui kohaletoimetamiskulud kuuluvad punkti 4.9 kohaselt tagastamisele, kuid tellimus on vaid osaliselt defektne või vale, siis Veebipood tagastab kohaletoimetamiskulud proportsionaalselt tellitud toodete arvuga.
4.11 Kui ostja on valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest kauba
kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
4.12 Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

5. Pretensiooni esitamise õigus
5.1. Kui Kaubale on ette nähtud müügigarantii või pretensiooni esitamise õigus seaduse mõistes, kohustub Veebipood garantii- ja pretensiooni esitamise tingimusi täitma ning puudustega kauba ettenähtud tingimustel parandama, asendama või tagasi võtma.
5.2. Sõltumata garantii olemasolust on Tarbijal õigus Veebipoele esitada kauba lepingutingimustele mittevastavusest tingitud pretensioone kahe aasta jooksul arvates kauba kättesaamisest. Kui kaup on müüdud tarbijale, siis kuue esimese kuu jooksul kaubal ilmnenud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas müügilepingu sõlmimise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama Veebipood.
5.2.1. Kauba puuduse ilmnemisel peab tarbija hiljemalt kahe kuu jooksul peale defekti ilmnemist Veebipoodi teavitama esitades selle kohta pretensiooni.
5.2.2. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul Kauba üleandmisest tarbijale asja parandamisega või asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud Insplay. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud Insplay üksnes juhul, kui Tarbija pretensioon oli õigustatud.
5.3. Kauba defekti ilmnemisel kohustub Tarbija koheselt (vt punkt 4.3.) teavitama Veebipoodi probleemist e-posti teel hooldus@insplay.ee või esitama kirjalikult pretensiooni (ava pretensiooni vorm) järgmise informatsiooniga:
5.3.1. nimi ja kontaktandmed;
5.3.2. Kauba defekti ja/või puuduse kirjelduse ja nõude;
5.3.3. Lisama fotod, kui defekt või puudus on silmaga nähtav;
5.3.4. Arve ehk müügilepingu või hanke number.
5.4. Teavitus (pretensioon) peab olema saadetud kahe kuu jooksul peale defekti avastamist. Nimetatud tähtaja möödumise korral kaotab Tarbija õiguse nõuda Insplaylt Kauba parandamist või väljavahetamist.
5.5. Insplay kohustub vastama Tarbija kirjalikule või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebusele 15 päeva jooksul.
5.6. Puudusega Kauba või selle detaili asendamise korral on Insplayl õigus nõuda Tarbijalt puudusega Kauba või Kauba detaili tagastamist.
5.7. Insplay poolt antav müügigarantii ei kata toote vea või kahjustuse poolt põhjustatud otseseid ega kaudseid kahjusid, kaotusi ega ebameeldivusi. Garantii ei kompenseeri Kauba teeninduspunkti viimist või transportimisest tulenevaid kulutusi. Juhul kui Insplay organiseerib kauba transporti kliendi juurest kauba tagastamiseks, ekspertiisi viimiseks, vea tuvastamiseks või hooldusesse viimiseks ise, siis peab kaup olema kliendi poolt eelnevalt pakendatud originaal pakendisse või pakendatud (pakendamisega seotud kulud on kliendi kanda) selliselt et kaup ei saaks transpordil vigastada. Samuti peab kaup olema kullerile üleandmiseks kättesaadav kliendi välisukse juurest ning vajadusel peab klient organiseerima kauba üleandmise kullerile. Garantii otsuse teeb Insplay kuni 14 tööpäeva jooksul alates Kauba teeninduspunkti jõudmisest.
5.8. Kui Tarbija nõuab Kauba parandamist ja nõue on põhjendatud, kuid Insplay ei tee seda mõistliku aja jooksul, võib Tarbija Kauba ise parandada või lasta seda teha kolmandal isikul ning nõuda Insplaylt selleks tehtud mõistlike kulutuste hüvitamist.
5.9. Kui Kauba parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub, kui Insplay keeldub õigustamatult asja parandamast või asendamast või ei tee seda mõistliku aja jooksul pärast talle lepingutingimustele mittevastavusest teatamist ning Tarbija ei soovi või ei saa lasta teha parandusi kolmandal isikul, on Tarbijal õigus Müügilepingust taganeda ja Kaup Insplayle tagastada. Insplay kohustub tagastama Müügilepingu alusel tasutud ostuhinna 14 päeva jooksul arvates põhjendatud Taganemisavalduse saamisest.
5.10. Insplay ei vastuta:
5.10.1. Tarbijast tingitud Kauba kahjustumise eest;
5.10.2. Defektide eest, mis on tekkinud Kauba mittesihipärasest kasutamisest;
5.10.3. Kauba loomuliku füüsilise kulumise eest Kauba tavapärasel kasutamisel;
5.10.4. Erikaupade (kuluvad ja aeguvad Kaubad, sealhulgas kui mitte ainult nt akude) lühemate garantiitingimuste eest;
5.10.5. Kauba kasutamisest tingimustes või viisil, mille puhul saab eeldada tavapärasest kiiremat kulumist;
5.10.6. muudel seaduses sätestatud juhtudel.
5.11. Kaubaga kaasas olevale akule või patareidele kehtib garantii 6 kuud.

6. Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
6.1 Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks.
6.2 Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.
6.3 Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.
6.4 Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

7. Registreerumise kord
7.1 Insplay püsikliendiks saamiseks peab tellija registreerima ennast internetikeskkonna kasutajaks aadressil insplay.ee. Internetikeskkonda saab sisse logida ka Facebooki või Google kontoga.
7.2 Püsikliendiks registreerides on tellijal õigus edaspidi saada püsikliendile ettenähtud soodustusi vastavalt Insplay püsikliendiprogrammile.
7.3 Registreerumiseks on vajalik täita kõik ankeedis antud lahtrid.
7.4 Peale registreerumist saadab Insplay tellijale tema poolt määratud e-posti aadressile kirja juhistega kasutajakonto aktiveerimiseks.
7.5 Peale kasutajakonto aktiveerimist saab tellija enda poolt määratud kasutajatunnustega siseneda Insplay internetikeskkonda ning esitada toodete tellimusi.
  
8. Tellija kohustused
8.1 Tellimuse vormistamisel on tellija kohustatud esitama tellimuse teostamiseks vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, täpne aadress (tänav, maja nr, korteri nr, postiindeks, linn/asula/ või küla/maakond), kontakttelefon ning e-posti aadress.
8.2 Juhul, kui tellija ja toote saaja on erinevad, peab tellija esitama punktis 6.1. fikseeritud andmed ka saaja kohta.
8.3 Juhul, kui tellija esitatud andmed on vigased ja/või mittetäielikud ning ei vasta punktis 6.1. fikseeritule, ei garanteeri Insplay toote tellimuse nõuetekohast täitmist. Võimaluse korral võtab Insplay tellijaga ühendust, et täpsustada vigaseid või mittetäielikke andmeid.
8.4 Tellimuse vormistamisel kinnitab tellija, et on nõus käesolevates üldistes tellimistingimustes sätestatud tingimustega ning kohustub neid täitma.
 
9. Insplay õigused
9.1 Veebipoel on õigus muuta käesolevat üldiseid tellimistingimusi ilma ette teatamata, avaldades uued kehtivad tingimused internetikeskkonnas.
9.2 Veebipoel on õigus igal ajal ette teatamata muuta e-poe hinnakirja, avaldades uue hinnakirja internetikeskkonnas.
9.3 Insplayl on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.
9.5 Juhul, kui tellija ei täida käesolevate üldiste tellimistingimustega talle pandud kohustusi, ei garanteeri Insplay tellimuse jõustumist ja/või nõuetekohast toote saatmist.
9.6 Juhul, kui tellija ei täida maksekohustust korrektselt, on Insplayl õigus avaldada tellija andmed maksehäirete registris.
 
10. Insplay kohustused
10.1 Insplay kohustub tellijani toimetama korrektse(d) ja komplektse(d) toote(d).
10.2 Insplay kohustub vastu võtma ja dokumenteerima kõik tellija pretensioonid.
10.3 Insplay kohustub tellija pretensiooni lahendama 15 päeva jooksul juhul, kui pretensiooni põhjused on tellijast mittesõltuvad. Juhul, kui pretensiooni põhjus on tellija põhjustatud, peab tellija selle koheselt kõrvaldama.
10.4 Insplay kohustub välja vahetama toodete praakeksemplarid. Insplay vastutab üksnes tootmisvigade jm puuduste eest, mis olid olemas toote üleandmisel tellijale.

11. Vaidluste lahendamine
11.1 Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile hei@insplay.ee või helistada telefonil: (+372) 6 500 040.
11.2 Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, on tarbijal õigus Tarbijakaitseameti Tarbijavaidluste komisjoni poole aadressil Rahukohtu 2, Tallinn 10130 või veebiaadressil www.komisjon.ee. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tarbija ja ettevõtja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi, mida pooled ei ole suutnud lahendada kokkuleppe teel. Kaebuse läbivaatamine komisjonis on pooltele tasuta.
11.4 Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole http://ec.europa.eu/consumers/odr/.
 
Küsimuste tekkimisel helista tööpäeviti kell 9:00-17:00 telefonil (+372) 650 0040 või kirjuta e-posti aadressil: hei@insplay.ee
Insplay, OÜ Rekato
 
Kasutustingimusi on viimati uuendatud 29. jaanuar 2024. aastal.