MATIK

MATIK tähistab viiel valdkonnal tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk matemaatika, teaduse, tehnoloogia, inseneeria ning kunstide edukat lõimimist. Ingliskeelses maailmas tähistatakse sellist õpet akronüümiga STEAM ehk Science, Technology, Engineering, Art & Mathematics.

Kõige lihtsamalt öeldes iseloomustab MATIK-õpet nende valdkondade lõimitud õppimine, kus kesksel kohal on loovus, probleemide lahendamine ja koostöö. Erinevad uuringud on näidanud, et just selline lõimitud õppeviis annab hariduse, mis aitab hakkama saada tuleviku töökohtadel. #tulevikuoskused

MATIK ehk STEAM | Insplay

MATIK saamislugu

2019. aastal toimus Insplay algatusel ja koostöös teiste haridusedendajatega Tallinna Ülikool, Heateo Haridusfond, HITSA ja LEGO Education sõnakonkurss leidmaks STEAM akronüümi asemele ilus ja täpne eestikeelse vaste.

 • Insplay tegevjuht Andres Sirel

  Andres Sirel: tulevikuoskuste poole läbi MATIK-õppe

  Meie laste paremaks ettevalmistamiseks tulevikuks on viimane aeg luua läbimõeldud ja süstemaatiline õppekava, mis muudab õppimise praktilisemaks, kirjutab Insplay tegevjuht Andres Sirel.

 • Heli Aru Chabilan

  Heli Aru-Chabilan: loovus muudab reaalained põnevaks

  Kõige vahvamad asjad sünnivad sageli just piiri peal ehk seal, kus kohtuvad erinevad maailmavaated. Lennukaid sädemeid lendab ka reaalainete ja loovuse piirialadel, kirjutab Heli Aru-Chabilan.

 • Bolt asutaja Martin Villig

  Martin Villig: ettevõtjad ja koolid peavad rohkem koostööd tegema

  Tänavu kooliteed alustanud lapsi tuleb ette valmistada ametiteks, mida praegu veel olemaski pole, ning selle valmisoleku loomiseks on vaja ka tuleviku tööandjate nägemust, kirjutab Heateo Haridusfondi ja Bolti asutaja Martin Villig.

Vaata MATIK veebinari videosalvestusi

MATIK webinari 1. päev
Suud puhtaks - miks on MATIK oluline? LEGO silla eksperiment.